Kodi zonal Entire Majuro AtollQyteti/qyteza ose krahina:Entire Majuro Atoll
Kodi zonal:455     (+692 455)

Shteti:

Ishujt Marshall


Kodi zonal Entire Majuro Atoll (Ishujt Marshall)


Prefiksi 455 është kodi i zonës për Entire Majuro Atoll. Dhe Entire Majuro Atoll ndodhet në Ishujt Marshall. Nëse ndodheni jashtë Ishujt Marshall dhe dëshironi të telefononi një person në Entire Majuro Atoll, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ishujt Marshall është +692, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Entire Majuro Atoll, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +692 455.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +692 455 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Entire Majuro Atoll për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00692 455.
Llogaritësi I numrit të telefonit