Kodi zonal Ellwangen JagstQyteti/qyteza ose krahina:Ellwangen Jagst

Kodi zonal:

07961     (+497961)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Ellwangen Jagst, Gjermania


Prefiksi 07961 është kodi i zonës për Ellwangen Jagst. Dhe Ellwangen Jagst ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Ellwangen Jagst, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ellwangen Jagst, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 7961. Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 7961 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ellwangen Jagst për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 7961.