Kodi zonal ElektrėnaiQyteti/qyteza ose krahina:Elektrėnai
Kodi zonal:8528     (+370 8528)

Shteti:

LituaniaPrefiksi 8528 është kodi i zonës për Elektrėnai. Dhe Elektrėnai ndodhet në Lituania. Nëse ndodheni jashtë Lituania dhe dëshironi të telefononi një person në Elektrėnai, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Lituania është +370, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Elektrėnai, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +370 8528.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +370 8528 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Elektrėnai për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00370 8528.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Elektrėnai (Lituania)