Kodi zonal Eggersdorf bei GrazQyteti/qyteza ose krahina:Eggersdorf bei Graz
Kodi zonal:3117     (+43 3117)

Shteti:

Austria


Kodi zonal Eggersdorf bei Graz (Austria)


Prefiksi 3117 është kodi i zonës për Eggersdorf bei Graz. Dhe Eggersdorf bei Graz ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Eggersdorf bei Graz, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Eggersdorf bei Graz, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 3117.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 3117 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Eggersdorf bei Graz për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 3117.
Llogaritësi I numrit të telefonit