Kodi zonal EerselQyteti/qyteza ose krahina:Eersel
Kodi zonal:0497     (+31497)

Shteti:

Holanda


Kodi zonal Eersel (Holanda)


Prefiksi 0497 është kodi i zonës për Eersel. Dhe Eersel ndodhet në Holanda. Nëse ndodheni jashtë Holanda dhe dëshironi të telefononi një person në Eersel, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Holanda është +31, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Eersel, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +31497.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +31497 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Eersel për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0031497.
Llogaritësi I numrit të telefonit