Kodi zonal EbstorfQyteti/qyteza ose krahina:Ebstorf
Kodi zonal:05822     (+495822)

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 05822 është kodi i zonës për Ebstorf. Dhe Ebstorf ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Ebstorf, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ebstorf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +495822.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +495822 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ebstorf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00495822.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Ebstorf (Gjermania)