Kodi zonal Ebeye, Kwajalein Atoll (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Ebeye, Kwajalein Atoll

Kodi zonal / hyrja telefonike:

235     (+692 235)
329     (+692 329)

Shteti:

Ishujt Marshall

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Ebeye, Kwajalein Atoll (hyrja telefonike)


Prefiksi 329 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Ebeye, Kwajalein Atoll. Dhe Ebeye, Kwajalein Atoll ndodhet në Ishujt Marshall. Nëse ndodheni jashtë Ishujt Marshall dhe dëshironi të telefononi një person në Ebeye, Kwajalein Atoll, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ishujt Marshall është +692 (00692), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ebeye, Kwajalein Atoll, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +692 329. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +692 329 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ebeye, Kwajalein Atoll për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00692 329.