Kodi zonal Dörvöljin (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Dörvöljin

Kodi zonal / hyrja telefonike:

4646     (+976 4646)

Shteti:

Mongolia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Dörvöljin (hyrja telefonike)


Prefiksi 4646 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Dörvöljin. Dhe Dörvöljin ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Dörvöljin, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976 (00976), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Dörvöljin, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 4646. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +976 4646 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Dörvöljin për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 4646.