Kodi zonal Diedorf b Mühlhausen ThürQyteti/qyteza ose krahina:Diedorf b Mühlhausen Thür
Kodi zonal:036024     (+4936024)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Diedorf b Mühlhausen Thür (Gjermania)


Prefiksi 036024 është kodi i zonës për Diedorf b Mühlhausen Thür. Dhe Diedorf b Mühlhausen Thür ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Diedorf b Mühlhausen Thür, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Diedorf b Mühlhausen Thür, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4936024.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4936024 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Diedorf b Mühlhausen Thür për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004936024.
Llogaritësi I numrit të telefonit