Kodi zonal Deniliquin, Numurkah, Shepparton (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Deniliquin, Numurkah, Shepparton

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0348     (+61348)

Shteti:

Australia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Deniliquin, Numurkah, Shepparton (hyrja telefonike)


Prefiksi 0348 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Deniliquin, Numurkah, Shepparton. Dhe Deniliquin, Numurkah, Shepparton ndodhet në Australia. Nëse ndodheni jashtë Australia dhe dëshironi të telefononi një person në Deniliquin, Numurkah, Shepparton, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Australia është +61 (0061), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Deniliquin, Numurkah, Shepparton, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +61 348. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +61 348 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Deniliquin, Numurkah, Shepparton për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0061 348.