Kodi zonal DelvinakiQyteti/qyteza ose krahina:Delvinaki
Kodi zonal:2657     (+30 2657)

Shteti:

Greqia


Kodi zonal Delvinaki (Greqia)


Prefiksi 2657 është kodi i zonës për Delvinaki. Dhe Delvinaki ndodhet në Greqia. Nëse ndodheni jashtë Greqia dhe dëshironi të telefononi një person në Delvinaki, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Greqia është +30, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Delvinaki, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +30 2657.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +30 2657 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Delvinaki për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0030 2657.
Llogaritësi I numrit të telefonit