Kodi zonal Delainavesi, Lami (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Delainavesi, Lami

Kodi zonal / hyrja telefonike:

336     (+679 336)

Shteti:

Fixhi

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Delainavesi, Lami (hyrja telefonike)


Prefiksi 336 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Delainavesi, Lami. Dhe Delainavesi, Lami ndodhet në Fixhi. Nëse ndodheni jashtë Fixhi dhe dëshironi të telefononi një person në Delainavesi, Lami, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Fixhi është +679 (00679), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Delainavesi, Lami, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +679 336. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +679 336 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Delainavesi, Lami për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00679 336.