Kodi zonal Córdoba / Santa FeQyteti/qyteza ose krahina:Córdoba / Santa Fe
Kodi zonal:03467     (+543467)
03468     (+543468)

Shteti:

Argjentina


Kodi zonal Córdoba / Santa Fe (Argjentina)


Prefiksi 03468 është kodi i zonës për Córdoba / Santa Fe. Dhe Córdoba / Santa Fe ndodhet në Argjentina. Nëse ndodheni jashtë Argjentina dhe dëshironi të telefononi një person në Córdoba / Santa Fe, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Argjentina është +54, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Córdoba / Santa Fe, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +543468.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +543468 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Córdoba / Santa Fe për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00543468.
Llogaritësi I numrit të telefonit