Kodi zonal Coral Coast / Sigatoka (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Coral Coast / Sigatoka

Kodi zonal / hyrja telefonike:

65     (+679 65)

Shteti:

Fixhi

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Coral Coast / Sigatoka (hyrja telefonike)


Prefiksi 65 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Coral Coast / Sigatoka. Dhe Coral Coast / Sigatoka ndodhet në Fixhi. Nëse ndodheni jashtë Fixhi dhe dëshironi të telefononi një person në Coral Coast / Sigatoka, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Fixhi është +679 (00679), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Coral Coast / Sigatoka, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +679 65. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +679 65 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Coral Coast / Sigatoka për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00679 65.