Kodi zonal Colonia Nueva Esperanza (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Colonia Nueva Esperanza

Kodi zonal / hyrja telefonike:

464     (+595 464)

Shteti:

Paraguai

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Colonia Nueva Esperanza (hyrja telefonike)


Prefiksi 464 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Colonia Nueva Esperanza. Dhe Colonia Nueva Esperanza ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Colonia Nueva Esperanza, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595 (00595), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Colonia Nueva Esperanza, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 464. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +595 464 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Colonia Nueva Esperanza për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 464.