Kodi zonal ChaungooQyteti/qyteza ose krahina:Chaungoo
Kodi zonal:7145     (+95 7145)

Shteti:

Mianmar


Kodi zonal Chaungoo (Mianmar)


Prefiksi 7145 është kodi i zonës për Chaungoo. Dhe Chaungoo ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Chaungoo, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Chaungoo, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 7145.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +95 7145 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Chaungoo për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 7145.
Llogaritësi I numrit të telefonit