Kodi zonal Centro-Sur/Kié-Ntem/Wele-NzásQyteti/qyteza ose krahina:Centro-Sur/Kié-Ntem/Wele-Nzás
Kodi zonal:7     (+240 7)
5     (+240 5)

Shteti:

Guineja Ekuatoriale


Kodi zonal Centro-Sur/Kié-Ntem/Wele-Nzás (Guineja Ekuatoriale)


Prefiksi 5 është kodi i zonës për Centro-Sur/Kié-Ntem/Wele-Nzás. Dhe Centro-Sur/Kié-Ntem/Wele-Nzás ndodhet në Guineja Ekuatoriale. Nëse ndodheni jashtë Guineja Ekuatoriale dhe dëshironi të telefononi një person në Centro-Sur/Kié-Ntem/Wele-Nzás, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Guineja Ekuatoriale është +240, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Centro-Sur/Kié-Ntem/Wele-Nzás, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +240 5.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +240 5 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Centro-Sur/Kié-Ntem/Wele-Nzás për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00240 5.
Llogaritësi I numrit të telefonit