Kodi zonal Burghausen SalzachQyteti/qyteza ose krahina:Burghausen Salzach
Kodi zonal:08677     (+498677)

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 08677 është kodi i zonës për Burghausen Salzach. Dhe Burghausen Salzach ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Burghausen Salzach, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Burghausen Salzach, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +498677.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +498677 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Burghausen Salzach për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00498677.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Burghausen Salzach (Gjermania)