Kodi zonal BurgbrohlQyteti/qyteza ose krahina:Burgbrohl
Kodi zonal:02636     (+492636)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Burgbrohl (Gjermania)


Prefiksi 02636 është kodi i zonës për Burgbrohl. Dhe Burgbrohl ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Burgbrohl, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Burgbrohl, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492636.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492636 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Burgbrohl për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492636.
Llogaritësi I numrit të telefonit