Kodi zonal BurgbernheimQyteti/qyteza ose krahina:Burgbernheim
Kodi zonal:09843     (+499843)

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 09843 është kodi i zonës për Burgbernheim. Dhe Burgbernheim ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Burgbernheim, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Burgbernheim, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499843.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499843 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Burgbernheim për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499843.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Burgbernheim (Gjermania)