Kodi zonal Bruckberg Niederbayern (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Bruckberg Niederbayern

Kodi zonal / hyrja telefonike:

08765     (+498765)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Bruckberg Niederbayern (hyrja telefonike)


Prefiksi 08765 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bruckberg Niederbayern. Dhe Bruckberg Niederbayern ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Bruckberg Niederbayern, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bruckberg Niederbayern, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 8765. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 8765 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bruckberg Niederbayern për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 8765.