Kodi zonal Brescia (Lake Garda, Valle Sabbia, Salò) (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Brescia (Lake Garda, Valle Sabbia, Salò)

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0365     (+39365)

Shteti:

Italia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Brescia (Lake Garda, Valle Sabbia, Salò) (hyrja telefonike)


Prefiksi 0365 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Brescia (Lake Garda, Valle Sabbia, Salò). Dhe Brescia (Lake Garda, Valle Sabbia, Salò) ndodhet në Italia. Nëse ndodheni jashtë Italia dhe dëshironi të telefononi një person në Brescia (Lake Garda, Valle Sabbia, Salò), përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Italia është +39 (0039), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Brescia (Lake Garda, Valle Sabbia, Salò), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +39 0365.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +39 0365 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Brescia (Lake Garda, Valle Sabbia, Salò) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0039 0365.