Kodi zonal Bowral, Crookwell, Goulburn, Marulan (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Bowral, Crookwell, Goulburn, Marulan

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0238     (+61238)
0248     (+61248)

Shteti:

Australia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Bowral, Crookwell, Goulburn, Marulan (hyrja telefonike)


Prefiksi 0248 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bowral, Crookwell, Goulburn, Marulan. Dhe Bowral, Crookwell, Goulburn, Marulan ndodhet në Australia. Nëse ndodheni jashtë Australia dhe dëshironi të telefononi një person në Bowral, Crookwell, Goulburn, Marulan, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Australia është +61 (0061), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bowral, Crookwell, Goulburn, Marulan, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +61 248. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +61 248 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bowral, Crookwell, Goulburn, Marulan për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0061 248.