Kodi zonal Bondali (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Bondali

Kodi zonal / hyrja telefonike:

4480     (+220 4480)

Shteti:

Gambia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Bondali (hyrja telefonike)


Prefiksi 4480 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bondali. Dhe Bondali ndodhet në Gambia. Nëse ndodheni jashtë Gambia dhe dëshironi të telefononi një person në Bondali, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gambia është +220 (00220), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bondali, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +220 4480. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +220 4480 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bondali për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00220 4480.