Kodi zonal Bolikhamsai (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Bolikhamsai

Kodi zonal / hyrja telefonike:

054     (+85654)

Shteti:

Laosi

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Bolikhamsai (hyrja telefonike)


Prefiksi 054 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bolikhamsai. Dhe Bolikhamsai ndodhet në Laosi. Nëse ndodheni jashtë Laosi dhe dëshironi të telefononi një person në Bolikhamsai, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Laosi është +856 (00856), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bolikhamsai, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +856 54. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +856 54 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bolikhamsai për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00856 54.