Kodi zonal Bohicon (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Bohicon

Kodi zonal / hyrja telefonike:

2251     (+229 2251)

Shteti:

Benini

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Bohicon (hyrja telefonike)


Prefiksi 2251 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bohicon. Dhe Bohicon ndodhet në Benini. Nëse ndodheni jashtë Benini dhe dëshironi të telefononi një person në Bohicon, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Benini është +229 (00229), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bohicon, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +229 2251. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +229 2251 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bohicon për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00229 2251.