Kodi zonal Biyem AssiQyteti/qyteza ose krahina:Biyem Assi
Kodi zonal:22231     (+237 22231)

Shteti:

Kameruni


Kodi zonal Biyem Assi (Kameruni)


Prefiksi 22231 është kodi i zonës për Biyem Assi. Dhe Biyem Assi ndodhet në Kameruni. Nëse ndodheni jashtë Kameruni dhe dëshironi të telefononi një person në Biyem Assi, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kameruni është +237, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Biyem Assi, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +237 22231.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +237 22231 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Biyem Assi për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00237 22231.
Llogaritësi I numrit të telefonit