Kodi zonal BirgungQyteti/qyteza ose krahina:Birgung
Kodi zonal:51     (+977 51)

Shteti:

NepaliPrefiksi 51 është kodi i zonës për Birgung. Dhe Birgung ndodhet në Nepali. Nëse ndodheni jashtë Nepali dhe dëshironi të telefononi një person në Birgung, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Nepali është +977, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Birgung, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +977 51.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +977 51 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Birgung për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00977 51.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Birgung (Nepali)