Kodi zonal Bijelo Polje, Mojkovac (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Bijelo Polje, Mojkovac

Kodi zonal / hyrja telefonike:

050     (+38250)

Shteti:

Mali i Zi

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Bijelo Polje, Mojkovac (hyrja telefonike)


Prefiksi 050 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bijelo Polje, Mojkovac. Dhe Bijelo Polje, Mojkovac ndodhet në Mali i Zi. Nëse ndodheni jashtë Mali i Zi dhe dëshironi të telefononi një person në Bijelo Polje, Mojkovac, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mali i Zi është +382 (00382), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bijelo Polje, Mojkovac, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +382 50. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +382 50 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bijelo Polje, Mojkovac për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00382 50.