Kodi zonal Bazar-Korgon (Bazar-Korgon) (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Bazar-Korgon (Bazar-Korgon)

Kodi zonal / hyrja telefonike:

3736     (+996 3736)

Shteti:

Kirgistani

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Bazar-Korgon (Bazar-Korgon) (hyrja telefonike)


Prefiksi 3736 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bazar-Korgon (Bazar-Korgon). Dhe Bazar-Korgon (Bazar-Korgon) ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Bazar-Korgon (Bazar-Korgon), përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996 (00996), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bazar-Korgon (Bazar-Korgon), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3736. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +996 3736 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bazar-Korgon (Bazar-Korgon) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3736.