Kodi zonal Bassum-NeubruchhausenQyteti/qyteza ose krahina:Bassum-Neubruchhausen
Kodi zonal:04248     (+494248)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Bassum-Neubruchhausen (Gjermania)


Prefiksi 04248 është kodi i zonës për Bassum-Neubruchhausen. Dhe Bassum-Neubruchhausen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Bassum-Neubruchhausen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bassum-Neubruchhausen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494248.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494248 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bassum-Neubruchhausen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494248.
Llogaritësi I numrit të telefonit