Kodi zonal Bangangté 1 (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Bangangté 1

Kodi zonal / hyrja telefonike:

233484     (+237 233484)

Shteti:

Kameruni

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Bangangté 1 (hyrja telefonike)


Prefiksi 233484 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bangangté 1. Dhe Bangangté 1 ndodhet në Kameruni. Nëse ndodheni jashtë Kameruni dhe dëshironi të telefononi një person në Bangangté 1, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kameruni është +237 (00237), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bangangté 1, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +237 233484. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +237 233484 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bangangté 1 për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00237 233484.