Kodi zonal Bad SchallerbachQyteti/qyteza ose krahina:Bad Schallerbach
Kodi zonal:7249     (+43 7249)

Shteti:

Austria


Kodi zonal Bad Schallerbach (Austria)


Prefiksi 7249 është kodi i zonës për Bad Schallerbach. Dhe Bad Schallerbach ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Bad Schallerbach, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bad Schallerbach, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 7249.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 7249 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bad Schallerbach për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 7249.
Llogaritësi I numrit të telefonit