Kodi zonal Bad LeonfeldenQyteti/qyteza ose krahina:Bad Leonfelden
Kodi zonal:7213     (+43 7213)

Shteti:

AustriaPrefiksi 7213 është kodi i zonës për Bad Leonfelden. Dhe Bad Leonfelden ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Bad Leonfelden, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bad Leonfelden, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 7213.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 7213 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bad Leonfelden për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 7213.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Bad Leonfelden (Austria)