Kodi zonal Bad Bergzabern (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Bad Bergzabern

Kodi zonal / hyrja telefonike:

06343     (+496343)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Bad Bergzabern (hyrja telefonike)


Prefiksi 06343 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bad Bergzabern. Dhe Bad Bergzabern ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Bad Bergzabern, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bad Bergzabern, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 6343. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 6343 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bad Bergzabern për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 6343.