Kodi zonal Arensdorf Kr Oder-Spree (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Arensdorf Kr Oder-Spree

Kodi zonal / hyrja telefonike:

033635     (+4933635)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Arensdorf Kr Oder-Spree (hyrja telefonike)


Prefiksi 033635 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Arensdorf Kr Oder-Spree. Dhe Arensdorf Kr Oder-Spree ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Arensdorf Kr Oder-Spree, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Arensdorf Kr Oder-Spree, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 33635. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 33635 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Arensdorf Kr Oder-Spree për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 33635.