Kodi zonal AntsohihyQyteti/qyteza ose krahina:Antsohihy
Kodi zonal:67     (+261 67)

Shteti:

MadagaskarPrefiksi 67 është kodi i zonës për Antsohihy. Dhe Antsohihy ndodhet në Madagaskar. Nëse ndodheni jashtë Madagaskar dhe dëshironi të telefononi një person në Antsohihy, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Madagaskar është +261, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Antsohihy, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +261 67.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +261 67 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Antsohihy për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00261 67.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Antsohihy (Madagaskar)