Kodi zonal AntsirabeQyteti/qyteza ose krahina:Antsirabe
Kodi zonal:44     (+261 44)

Shteti:

Madagaskar


Kodi zonal Antsirabe (Madagaskar)


Prefiksi 44 është kodi i zonës për Antsirabe. Dhe Antsirabe ndodhet në Madagaskar. Nëse ndodheni jashtë Madagaskar dhe dëshironi të telefononi një person në Antsirabe, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Madagaskar është +261, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Antsirabe, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +261 44.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +261 44 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Antsirabe për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00261 44.
Llogaritësi I numrit të telefonit