Kodi zonal Ang Thong, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Suphan Buri (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Ang Thong, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Suphan Buri

Kodi zonal / hyrja telefonike:

035     (+6635)

Shteti:

Tailanda

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Ang Thong, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Suphan Buri (hyrja telefonike)


Prefiksi 035 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Ang Thong, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Suphan Buri. Dhe Ang Thong, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Suphan Buri ndodhet në Tailanda. Nëse ndodheni jashtë Tailanda dhe dëshironi të telefononi një person në Ang Thong, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Suphan Buri, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Tailanda është +66 (0066), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ang Thong, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Suphan Buri, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +66 35. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +66 35 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ang Thong, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Suphan Buri për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0066 35.