Kodi zonal Alford (Aberdeen) and StrathdonQyteti/qyteza ose krahina:Alford (Aberdeen) and Strathdon
Kodi zonal:01975     (+441975)

Shteti:

Mbretëria e Bashkuar e Britanisë


Kodi zonal Alford (Aberdeen) and Strathdon (Mbretëria e Bashkuar e Britanisë)


Prefiksi 01975 është kodi i zonës për Alford (Aberdeen) and Strathdon. Dhe Alford (Aberdeen) and Strathdon ndodhet në Mbretëria e Bashkuar e Britanisë. Nëse ndodheni jashtë Mbretëria e Bashkuar e Britanisë dhe dëshironi të telefononi një person në Alford (Aberdeen) and Strathdon, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mbretëria e Bashkuar e Britanisë është +44, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Alford (Aberdeen) and Strathdon, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +441975.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +441975 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Alford (Aberdeen) and Strathdon për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00441975.
Llogaritësi I numrit të telefonit