Kodi zonal Aîoun (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Aîoun

Kodi zonal / hyrja telefonike:

4515     (+222 4515)

Shteti:

Mauritania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Aîoun (hyrja telefonike)


Prefiksi 4515 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Aîoun. Dhe Aîoun ndodhet në Mauritania. Nëse ndodheni jashtë Mauritania dhe dëshironi të telefononi një person në Aîoun, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mauritania është +222 (00222), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Aîoun, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +222 4515. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +222 4515 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Aîoun për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00222 4515.