Kodi zonal ÄlvsbynQyteti/qyteza ose krahina:Älvsbyn
Kodi zonal:0929     (+46929)

Shteti:

Suedia


Kodi zonal Älvsbyn (Suedia)


Prefiksi 0929 është kodi i zonës për Älvsbyn. Dhe Älvsbyn ndodhet në Suedia. Nëse ndodheni jashtë Suedia dhe dëshironi të telefononi një person në Älvsbyn, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Suedia është +46, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Älvsbyn, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +46929.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +46929 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Älvsbyn për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0046929.
Llogaritësi I numrit të telefonit