Kodi zonal 8550 / +958550Kodi zonal:8550     (+95 8550)
Qyteti/qyteza ose krahina:Anee Sakhan

Shteti:

Mianmar


Kodi zonal 8550 / +958550 (Mianmar)


Prefiksi 8550 është kodi i zonës për Anee Sakhan. Dhe Anee Sakhan ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Anee Sakhan, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Anee Sakhan, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 8550.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +95 8550 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Anee Sakhan për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 8550.
Llogaritësi I numrit të telefonit