Kodi zonal 855 / +92855Kodi zonal:855     (+92 855)
Qyteti/qyteza ose krahina:Panjgur

Shteti:

Pakistani


Kodi zonal 855 / +92855 (Pakistani)


Prefiksi 855 është kodi i zonës për Panjgur. Dhe Panjgur ndodhet në Pakistani. Nëse ndodheni jashtë Pakistani dhe dëshironi të telefononi një person në Panjgur, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Pakistani është +92, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Panjgur, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +92 855.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +92 855 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Panjgur për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0092 855.
Llogaritësi I numrit të telefonit