Kodi zonal 8529 (+958529 / 00958529 / 011958529) (hyrja telefonike)Kodi zonal 8529 / +958529 / 00958529 / 011958529, Mianmar (hyrja telefonike)


Prefiksi 8529 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Padaythar Myothit (Ptinooewin). Dhe Padaythar Myothit (Ptinooewin) ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Padaythar Myothit (Ptinooewin), përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95 (0095), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Padaythar Myothit (Ptinooewin), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 8529. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +95 8529 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Padaythar Myothit (Ptinooewin) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 8529.