Kodi zonal 844 (+7844 / 007844 / 0117844) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:844     (+7 844)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Volgograd Oblast

Shteti:

Rusia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 844 / +7844 / 007844 / 0117844, Rusia (hyrja telefonike)


Prefiksi 844 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Volgograd Oblast. Dhe Volgograd Oblast ndodhet në Rusia. Nëse ndodheni jashtë Rusia dhe dëshironi të telefononi një person në Volgograd Oblast, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Rusia është +7 (007), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Volgograd Oblast, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +7 844. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +7 844 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Volgograd Oblast për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 007 844.