Kodi zonal 8421 / +958421Kodi zonal:8421     (+95 8421)
Qyteti/qyteza ose krahina:Kyaingtong

Shteti:

Mianmar


Kodi zonal 8421 / +958421 (Mianmar)


Prefiksi 8421 është kodi i zonës për Kyaingtong. Dhe Kyaingtong ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Kyaingtong, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kyaingtong, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 8421.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +95 8421 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kyaingtong për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 8421.
Llogaritësi I numrit të telefonit