Kodi zonal 83 / +59583Kodi zonal:83     (+595 83)
Qyteti/qyteza ose krahina:Villa Florida

Shteti:

Paraguai


Kodi zonal 83 / +59583 (Paraguai)


Prefiksi 83 është kodi i zonës për Villa Florida. Dhe Villa Florida ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Villa Florida, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Villa Florida, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 83.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +595 83 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Villa Florida për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 83.
Llogaritësi I numrit të telefonit