Kodi zonal 797 / +81797Kodi zonal:797     (+81 797)
Qyteti/qyteza ose krahina:Nishinomiya, Takarazuka

Shteti:

Japonia


Kodi zonal 797 / +81797 (Japonia)


Prefiksi 797 është kodi i zonës për Nishinomiya, Takarazuka. Dhe Nishinomiya, Takarazuka ndodhet në Japonia. Nëse ndodheni jashtë Japonia dhe dëshironi të telefononi një person në Nishinomiya, Takarazuka, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Japonia është +81, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nishinomiya, Takarazuka, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +81 797.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +81 797 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nishinomiya, Takarazuka për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0081 797.
Llogaritësi I numrit të telefonit