Kodi zonal 781 / +595781Kodi zonal:781     (+595 781)
Qyteti/qyteza ose krahina:Santa María

Shteti:

Paraguai


Kodi zonal 781 / +595781 (Paraguai)


Prefiksi 781 është kodi i zonës për Santa María. Dhe Santa María ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Santa María, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Santa María, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 781.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +595 781 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Santa María për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 781.
Llogaritësi I numrit të telefonit